Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Audiobooki
Autor Wiadomość
Fidel-F2 

Wysłany: 2019-10-18, 12:21   

Pierścień ognia - Jakub Pawełek

Jakaś niedaleka przyszłość chyba. Jakieś wojny o Tajwan i zimną fuzję między Ruskimi, Chinami i USA. Chyba. I Polacy rzondzom. Chyba. I cośtam, cośtam, nie wiem w sumie bo rzuciłem po jakichś dziesięciu procentach. Albo nie jestem targetem albo to straszna kicha warsztatowa albo miernota koncepcyjna. Po namyśle stwierdzam, że wszystko razem. Na dodatek nudne.

2/10

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2019-10-18, 12:22   

Trojan napisał/a:
Żegnaj, laleczko było powielokroć puszczane w radiu - czy to ta wersja ?

Ja kojarzę tylko ekranizację z Mitchumem i teatr telewizji z Fronczewskim :P

Chandlera w ogóle trzeba znać jako jednego z ojców założycieli współczesnej popkultury, ale to się po prostu broni jako świetna lektura. Żegnaj, laleczko mam na półce zaczytane na amen i czasem odświeżam.
In North Carolina
And bits of her tits in Brazil

Fidel-F2 

Wysłany: 2019-10-18, 12:25   

Stary Ork napisał/a:
Chandlera w ogóle trzeba znać jako jednego z ojców założycieli współczesnej popkultury, ale to się po prostu broni jako świetna lektura. Żegnaj, laleczko mam na półce zaczytane na amen i czasem odświeżam.
+1

Cytat:
Żegnaj, laleczko było powielokroć puszczane w radiu - czy to ta wersja ?
A skąd mam niby wiedzieć?

Stary Ork napisał/a:

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2019-10-18, 16:31   

Na Storytel jest jeszcze "Głęboki sen", a od 29 października ma być "Wysokie okno". Wszystkie czyta Przemysław Bluszcz.

Postanowiłem się skusić na te audiobooki po angielsku i jednak odpadłem. Daje się ich słuchać, ale nie widząc słów, albo obrazków gubię szybko wątek i w ten sposób "The Ruin of Kings" poszło w odstawkę. Powieści Reynoldsa chyba sobie kupię w papierze albo w wersji elektronicznej.

I czytam teraz "Kroki w nieznane" - autobiografię Richarda Bransona. Myślałem, że odpadnę po godzinie, góra. Ale w sumie ciekawe, mało inwazyjne. Książki bym nie przeczytał, ale wersja audio daje radę.

Trojan 

Wysłany: 2019-10-18, 17:35   

Które powieści Reynoldsa?

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2019-10-18, 18:40   

"Revenger" i "Elysium Fire".

Fidel-F2 

Wysłany: 2019-10-22, 13:37   

Mistrz karnawału - Craig Russell

Kryminał z elementami sensacyjnego thrillera. Mamy dwa wątki - poszukiwanie sprawcy kanibalistycznych morderstw i polowanie na szefa ukraińskiej mafii. Dobrze się tego słucha w aucie bo akcja jest jasna i wyrazista, od czasu do czasu wolty które może nie szokują ale jednak zaskakują, nie nudzimy się, ale też nie nadwyrężamy mózgu. Bohaterowie swoiści, z energią. Językowo bez większych zastrzeżeń. Oprócz kryminalno-sensacyjnego rdzenia mamy też trochę drobiazgów historycznych, kulturowych, jakiś tam głos na temat kondycji współczesnego społeczeństwa. Nic wielkiego ale buduje jakiś dodatkowy wymiar.

Do wad należą pewne uproszczenia, czasem wnioski na skróty, niektóre wolty niezbyt wiarygodne a tej końcowej, której bohaterem jest główny antagonista mafijny, nie zrozumiałem, tzn w mojej ocenie autor tak zakręcił, że się wywrócił.

Świetna interpretacja Andrzeja Mastalerz.

6,5/10

Stary Ork napisał/a:

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2019-10-24, 13:27   

"Wrzesień" Tomasza Pacyńskiego. Co jakiś czas w trakcie słuchania tej powieści robię ciche "wow", kiedy okazuje się, jak bardzo rzeczywistość dogoniła wyobraźnię autora. A przecież to powieść z 2002 r.

Fidel-F2 

Wysłany: 2019-10-24, 13:30   

Niom

Stary Ork napisał/a:

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2019-10-27, 19:35   

Przesłuchałem "Diunę" i "Mesjasza Diuny" Herberta. I mam zgryz - odświeżać kolejne części, czy nie. Wiem, że generalnie będzie już słabiej, ale jednak pewnie wejdą bez bólu.

Wada - zmiana lektora między częściami - a lektorzy inaczej czytali niektóre słowa. Bene Gesserit i Kwisatz Haderach, występujące często i gęsto, bardzo rzucało się w uszy. Przy czym Gosztyła czytał to jakoś dziwacznie (z mojej perspektywy), a Reczek tak, jak sobie "udźwiękowiałem" podczas lektury lata temu.

Jest kolejna książka Bunscha o historii Polski - "Bracia". Akcja dzieje się po śmierci Chrobrego, za panowania Mieszka II Lamberta. Wciąga.
Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2019-11-09, 16:34   

Audioteka uruchamia nową usługę Audioteka Klub. W skrócie - płacisz 20 zł miesięcznie, możesz za to słuchać książek z ich oferty (bez limitu*). Dodatkowo większość tytułów z oferty można kupić za 20 zł (i te już zostają z nami). Dodatkowo kupione tytuły można dzielić z dwoma innymi kontami audioteki. Na pierwszy rzut oka wygląda ciekawie, ale ten streaming średnio mi leży, bo o ile dobrze zrozumiałem, to w danym miesiącu dostępna jest tylko część książek do słuchania (nie wiem ile to tytułów - dziesiątki? setki?), więc może zdarzyć się tak, że nic mnie nie zainteresuje. Fajnie wygląda opcja dzielenia się z innymi użytkownikami, z tego bym najchętniej korzystał. Tylko jest jedno ale. Średnio mi się to opłaca - obecnie korzystam z audioteki plus (też 20 zł miesięcznie) i po prostu kupuję jeden tytuł miesięcznie. No dobra, czasami zdarzy mi się kupić coś poza promocją, ale generalnie płacić 20 zł miesięcznie, żeby móc coś wybrać za kolejne 20 zł daje razem 40 zł. Razy 12 daje 480 zł. A jak raz w roku kupię coś poza promocją, to mam < 300 zł, więc wychodzi taniej. Wydaje mi się jednak, że to dość ciekawa propozycja jeśli ktoś ma storytela, to może warto rzucić okiem?

Do 10 listopada wrzucili pulę promocyjnych tytułów, które można kupić nawet za dychę przy odpaleniu usługi. Spokojnie, pierwsze 14 dni jest za darmo, więc można włączyć usługę, kupić, co nas interesuje, wyłączyć. Zakupy zostają na naszym koncie**.

* znaczy jest jeden limit - nie cała oferta jest dostępna do słuchania cały czas
** a tutaj nie jestem pewien, czy w łatwy sposób da się tych tytułów słuchać poza aplikacją, kupione normalnie można zawsze ściągnąć jako mp3 i słuchać jak nam wygodniej, w klubie są chyba ograniczenia
Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas

Fidel-F2 

Wysłany: 2019-11-09, 19:56   

A co to ma wspólnego ze Storytelem?

Stary Ork napisał/a:

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2019-11-09, 20:12   

Abonament na streaming. //mysli Warunki trochę inne niż w storytelu, ale może komuś podpasują.
"Oszust", Javier Cercas

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2019-11-09, 21:00   

Sprawdzam właśnie i jakoś dziwną taktykę wybrali do konkurencji ze Storytelem. Nie żebym był szczęśliwy z powodu oferty Storytel, ale jest to w sumie prostsze. Płacę 29,99 zł miesięcznie i słucham czego chcę (czyli co mają w ofercie), ile chcę. Na razie mi to wystarczy, to jest mam na półce kolejkę powieści do odsłuchania. Aktualnie "Żmijowa harfa" Anny Brzezińskiej. Nie zamykam się na inne oferty, ale to co daje mi Storytel całkowicie mi wystarcza na razie.

Fidel-F2 

Wysłany: 2019-11-09, 21:16   

Mam tak samo.

Stary Ork napisał/a:

Fidel-F2 

Wysłany: Wczoraj 10:19   

Miasto duchów - Krzysztof Bochus

Radca Abell prowadzi dwa śledztwa. Jedno prywatne, ktoś mu porwał córkę, drugie urzędowe, ktoś inny morduje oficerów marynarki, zajmujących istotne stanowiska w machinie działającej na rzecz obronności Trzeciej Rzeszy.

Akcja powieść umiejscowiona jest w Gotenhafen, jesienią roku 1944. Smród Iwana jest wyraźny, atmosfera schyłku udatnie ukazana. Powieść utrzymana jest w tonie kryminału noir, nieźle napisana - Bochus ma przyjemny tembr talentu literackiego - z udanymi postaciami i całkiem wciągającą fabułą. Trochę ciekawostek historycznych dodaje smaku. Nic epokowego, ale bardzo przyjemna lektura.

Zacząłem od czwartego tomu cyklu, ale tylko ten był dostępny na Storytel. Trochę to dziwne, ale cóż zrobić. Pewnie sięgnę po wcześniejsze tomy w takiej czy innej formie, zależy co będzie dostępne. Po tej próbie autor dostał ode mnie kredyt zaufania.

Odsłuchałem w przyjemnej choć nie do końca typowej interpretacji Piotra Grabowskiego. Momentami wydawało mi się, że lektor walczy z wadą wymowy, ale może to był zabieg artystyczny.

7/10

Stary Ork napisał/a:

Odpowiedz do tematu